FOLIA GRZEWCZA

Folia Grzewcza

Folie grzewcze wykorzystują dwa sposoby ogrzewania:

  • Promieniowanie podczerwone – jest to zjawisko fizyczne przenoszenia fal podczerwieni ogrzewające wszystkie przedmioty dookoła oprócz powietrza. Jest to takie samo przyjemne ciepło jakie oddaje słońce czy płomień. 
  • Konwekcja – jest to naturalny obieg powietrza w pomieszczeniu. Konwekcja polega na ruchu powietrza rozpowadzającego ciepło w pomieszczeniu

Folie grzewcze wykorzystując promieniowanie podczerwone podgrzewają wszystkie przedmioty w pomieszczeniu. Każdy nagrzany obiekt oddaje ciepło przez co temperatura w pomieszczeniu jest w każdym miejscu równa. Ruch powietrza jest zdecydowanie mniejszy niż przy wykorzystaniu znanych wszystkim grzejnikom. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików, uczulonych na kurz.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem folii grzewczych firMy HEAT-ON na terenie Polski.

Ściśle współpracujemy z firmą Heat-On, specjalizującą się w produkcji folii grzewczych. Dany produkt pozwala na największą efektywność w dostarczeniu ciepła w porównaniu do tradycyjnych źródeł: kaloryferów, hydraulicznego ogrzewania podłogowego czy pieca. Wszystkie nasze instalację wykonujemy na foliach HEat-On, a dzięki dobrej współpracy zostaliśmy także wyłącznym dystrybutorem folii grzewczych firmy Heat-On na terenie Polski.

Folia grzewcza – miejsca montażu

Istnieje kilka możliwości montażu folii grzewczych:

  • pod podłogą
  • na ścianach
  • na suficie

Najwyższy komfort cieplny uzyskujemy stosując folię grzewczą jako ogrzewanie podłogowe. Możemy wtedy wykorzystać folię grzewczą 100W/m2 bezpośrednio pod panele podłogowe, parkiet, płytki, wykładzinę PCV lub folię 200W/m2 pod wylewkę. 

Folię można także umieścić na ścianach i suficie – pod płytą kartonowo-gipsową, płytkami, panelami ściennymi czy boazerią. To idealne rozwiązanie w przypadku braku możliwości montażu na podłodze.