POMPY CIEPŁA

Pompy Ciepła​

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które nie wytwarza energii. Nie wykorzystuje też procesu spalania, a więc nie ma spalin, popiołu, kurzu i innych efektów ubocznych. Pompy ciepła w 100% wykorzystują energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, takich jak woda, grunt a nawet powietrze.

Co robimy?

Zajmujemy się montażem powietrznych pomp cieplnych (pompa typu powietrze/woda), które jako dolne źródło (środowisko, z którego pozyskiwane jest ciepło) wykorzystuje dostępne bez ograniczeń powietrze atmosferyczne. Tak jak i inne pompy ciepła, pełni taką samą rolę, jak kocioł węglowy, gazowy czy elektryczny, a więc służyć do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (CO) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU).

WSPÓŁPRACUJEMY Z MARKĄ AIWA

AIWA jest japońską marką elektroniki użytkowej, która powstała w 1951 roku. Swoją renomę zbudowała, dzięki produkcji wysokiej jakości sprzętu. Do najbardziej popularnych urządzeń, które dostępne były na polskim rynku należały m. in. wysokiej jakości wieże stereo, odtwarzacze wideo, telewizory, kamery wideo. Obecnie AIWA jest producentem urządzeń audio, głośników podręcznych, słuchawek, gramafonów, telewizorów, lodówek, pralek, klimatyzatorów, pomp ciepła, odkurzaczy, sprzętów AGD.

Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy AIWA i w swojej ofercie posiadamy pompy ciepła typu monoblok oraz split. Są to pompy ciepła z segmentu PREMIUM, do tego segmentu należą japońskie marki takie jak: Mitsubishi Electric, Fujitsu, Fuji, Daikin, Toshiba, Panasonic. Pompy ciepła japońskich producentów należą do najczęściej wybieranych wśród osób ceniących sobie jakość. Kolejnymi segmentami są STANDARD (koreańskie marki takie jak LG i Samsung) i BASIC (chińscy producenci: Gree, MDV, Midea, Haier, Kaisai).

AIWA jest znaną i rozpoznawaną marką, która kojarzona jest z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Japońska technologia jest ceniona na całym świecie od lat. AIWA na swoje pompy ciepła udziela długiej 6 letniej gwarancji (pozostali producenci udzielają zaledwie 3-5lat). Dzięki nowej technologii oraz zastosowanie nowego, ekologicznego czynnika R32, pompy ciepła AIWA są niezwykle energooszczędne i wydajne. Pompy ciepła posiadają klasę efektywności energetycznej A+++ oraz wysoki współczynnik COP (współczynnik efektywności w trybie grzania, wyrażający ilość wytworzonej energii grzewczej w stosunku do energii pobranej). Pompy ciepła AIWA posiadają współczynnik COP 4,49-4,84. Pompy ciepła AIWA są na poziomie najlepszych pomp ciepła na rynku.